Yamaha

Hudební školy YAMAHA patří se 700 000 žáky a 20 000 učiteli k největším organizacím svého druhu. Vznikly v Japonsku v roce 1954, od roku 1967 fungují v Německu a od roku 1994 působí v České a Slovenské republice. Zásada Hudební školy YAMAHA zní: "Není nehudebních lidí. Jsou jen nerozvinuté talenty!" V širokém spektru vyučovacích oborů pro děti od čtyř měsíců věku (!), mládež, dospělé i seniory se již po desetiletí uplatňuje heslo "Učení je radost". Předškolní kurzy Hudební školy YAMAHA (Robátka, První krůčky k hudbě, Rytmické krůčky)  navštěvuje v ČR devět tisíc žáků, z toho 650 v 16 pobočkách v Brně a blízkém okolí (za 15 let jimi v Brně prošlo několik tisíc dětí).

 

Nabídka v Go Kids! obsahuje dva programy - Robátka a První krůčky k hudbě.

 

Robátka (od 4 do 17 měsíců)                                                                                                  

Na vývoji tohoto programu se podíleli odborníci z oblasti hudební pedagogiky, pediatrie a dětské neuropsychologie. Děti se učí s využitím nejrůznějších smyslů a prostřednictvím senzomotorických zkušeností poznávat svět hudby. Programem je provází tuleň Robík a prožívá s nimi témata vycházející z jejich života - např.: koupání, uspávání, jídlo, pohyb, nemoci... Ke každému tématu jsou připraveny dvě písně, básně, poslechová ukázka. Všechny lekce jsou prostoupeny jednoduchými rituálními písněmi, které rozvíjejí zejména rytmické cítění, a hrou na rytmické nástroje.                                                            

První krůčky k hudbě (od 18 měsíců do čtyř let)                                                           

Plynule navazují na Robátka. Pokračuje další rozvoj hudebního cítění a vnímání. Každá hodina "Krůčků" rozvíjí určité téma ze života dětí, jež vychází z jejich věku a zkušeností. Vždy je připravena odpovídající píseň, báseň, poslechová ukázka, hra na rytmické nástroje, krátká výtvarná činnost a společně s příběhem a pohybovou hrou tvoří lekce jednotný celek.

 

 


Kontakt

GoKids! Centrum Brno

Zábrdovická 2
615 00 Brno


723 367 829 Ivana Procházková


Naše děti Brno

Komplex pro děti 0–6 let. Kromě GoKids! Centra zde najdete jesličky Maloušci a Montessori školičku/jesle.

Montessori školička/jesle - soukromá mateřská škola/jesle v centru BrnaMaloušci - jesličky pro Vaše dětičky Brno, ZábrdoviceNaše hřiště - dětské centrum a kavárna Brno

 

Spolupracujeme